Inleiding
Beste leerkracht,
Leuk dat u een kijkje neemt in deze handleiding!
In deze handleiding vindt u een les die aansluit bij het land Cuba waar de SEZ werkzaam is.
In deze les staan we stil bij de verschillende etnische groepen in Cuba. Dit zal voor kinderen niet het makkelijkste onderwerp zijn. Daarom is deze les vooral geschikt voor de kinderen uit de bovenbouw. Eerst willen we de kinderen kennis laten maken met het land Cuba en het begrip ‘etnische groepen’. Daarna wordt de klas in groepjes verdeeld en gaan ze een muurkrant maken over één van de etnische groepen in Cuba. Als afsluiting van de les worden de muurkranten gepresenteerd.
Lesdoelen / Vak
Deze les sluit aan bij de volgende kerndoelen:
Kerndoel 37, De leerlingen leren zich te gedragen vanuit respect voor algemeen aanvaarde waarden en normen
Kerndoel 50, De leerlingen leren omgaan met kaarten en atlas, beheersen de basistopografie van Nederland, Europa en de rest van de wereld en ontwikkelen een eigentijds geografisch wereldbeeld.
Doelstellingen
- Aan het einde van de les kunnen de leerlingen aangeven waar Cuba op de wereldkaart ligt.
- Aan het einde van de les kunnen de leerlingen uitleggen wat het begrip etnische groepen betekent.
- Aan het einde van de les kunnen de leerlingen beschrijven welke etnische groepen er in Cuba zijn. ……(beschrijvend)
- Aan het einde van de les kunnen de leerlingen verklaren hoe de verschillende etnische groepen in Cuba terecht zijn gekomen……(verklarend)
Doelgroep
Deze les is bedoeld voor de groepen 7 en 8, met uitbreidingstips voor een groep eronder of erboven.
Duur van de les
Deze les duurt 60 minuten
Tijdsplanning
Introductie 1 minuten
Inleiding 8 minuten
Kern 40 minuten
Afsluiting 10 minuten
Benodigdheden
Lege wereldkaart (bijlage 1)
Posters
Laptop/ Chromebook of uitgeprinte bronnen
Vraag les aanNaar lessenoverzicht